O nas

Firma Textil Trade jako jedyna w Polsce , od samego początku swojej działalności (początki sięgają 1989r.) wprowadzała innowacyjne rozwiązania w handlu i dystrybucji towaru – jakim jest odzież używana.

Rozpoczynając swoje funkcjonowanie firma nie miała możliwości uzyskania jakichkolwiek informacji od działających podmiotów, czy też firm, ponieważ handel odzieżą używaną był w tym czasie nową gałęzią gospodarki w Polsce, która dopiero zaczynała „raczkować”.

Początkowo wszystkie rozwiązania dotyczące logistyki, transportu, rozmieszczenia oddziałów opracował autorsko sam właściciel wraz z żoną. Jednakże rosnące zapotrzebowanie i zainteresowanie odzieżą używaną wymusiło poniekąd rozrost kadry firmy o dodatkowe osoby, które były odpowiedzialne za dane zadania, aby cały system działał sprawnie i szybko.

W pierwszych kilkunastu latach działalności głównym źródłem pozyskania odzieży używanej były Niemcy i Holandia. Z tych krajów pochodziły zbiórki, w które zaopatrywała się Polska i kraje byłego bloku wschodniego.

System dostaw i dystrybucji odzieży używanej na terenie Rzeczpospolitej Polskiej był sprawdzany i weryfikowany wielokrotnie przez całą załogę firmy, dzisiejszego Textil Trade, pod kątem funkcjonalności i opłacalności. Od tego czasu wprowadzono wiele zmian i udogodnień. Niewątpliwym ułatwieniem handlu była i jest popularyzacja Internetu oraz wstąpienie Polski do Unii Europejskiej. Otwarcie granic zmieniło radykalnie podejście do Second-handów! Klienci potrzebowali czegoś nowego, świeżego, innego… Naprzeciw tym oczekiwaniom wyszedł rynek brytyjski, szkocki i irlandzki. Ekspansja odzieży używanej, pod różną postacią Cream`ów, sortów, oryginału „door to door” D2D… trwa do dzisiaj z niesłabnącym zainteresowaniem. UK jest głównym dostawcą odzieży używanej na niemalże cały rynek związany z branżą, w tym: Afrykę i Azję. Charity Shoop`s bardzo popularne na Wyspach Brytyjskich pozyskują odzież z tzw. „donate” czyli darowizn. Poprzez sprzedaż owej odzieży używanej w swoich punktach a także na rynki zagraniczne, przyczyniają się do wsparcia lokalnych organizacji charytatywnych na terenie UK.

Textil Trade również poprzez zakup różnych towarów (głównie D2D) przyczynia się do utrzymania stabilności i funkcjonowania rynku odzieży uzywanej.

Wypracowane i udoskonalane przez lata rozwiązania: sortowanie odzieży używanej, sprzedaż w kraju jak i poza granice, zbiórki „door to door” – przyczyniły się do osiągnięcia pozycji lidera w Polsce w handlu, eksporcie i imporcie odzieży używanej. Od kilku lat rozwijamy również eksport do krajów Afrykańskich i Azjatyckich, które są dla nas ciągle nowym, nieznanym do końca rynkiem. Jednakże cały czas pracujemy nad udoskonaleniem pracy w sortowaniu odzieży używanej od przyjęcia zamówienia do finalizacji transakcji. Nowe pomysły, innowacyjne projekty i nowe technologie wprowadzają nasz zakład w XXI wiek na czele wiodących importerów i eksporterów w dziedzinie odzieży używanej: sortowanej i oryginału D2D.

Lubisz tą stronę?


Nasza strona używa ciasteczek (ang. cookie). Korzystając ze strony wyrażasz
zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.