Ochrona środowiska

Dbając o najwyższe standardy w zakresie ochrony środowiska, firma Textil Trade wprowadziła nowatorskie i innowacyjne rozwiązania dla swojego zakładu.

Poprzez szczegółową selekcję odzieży używanej możemy poszczycić się spełnieniem wszelkich norm ekologicznych. Nasz zakład podczas cyklu produkcyjnego sortowanie odzieży, belowanie, rozładunki i załadunki) nie ma ujemnego wpływu na klimat akustyczny oraz nie emituje przekraczalnego halasu (50 dB w ciągu dnia i 40 dB w ciągu nocy), który został zbadany podczas 100 % wydajności zakładu i jest niższy od norm dopuszczalnych.

Jako jedyna w Polsce firma posiadamy zezwolenie na pozyskiwanie i przetwarzanie typowego odpadu w postaci odzieży używanej (metoda R14) z różnych źródeł w naszym zakładzie.

Współpracujemy także z lokalnym odbiorcą metali kolorowych (stal, miedź, aluminium), który niezmiennie od kilku lat (podczas remontu kilku naszych obiektów) podstawia kontenery i odbiera zgromadzony złom, a także odbiera od nas wszystkie metalowe elementy odczepione przez nas od pojedynczych butów, zużytych pasków, spodni czy też zniszczonych lub połamanych elementów pochodzących z asortymentów domowych (stare sztućce, baterie łazienkowe, kuchenne, wózki, skrzynki itp.)

Na miejskie wysypisko oddajemy niewielką część odpadu, zazwyczaj jeden transport miesięcznie (ok. 1,5 m3 śmieci), który to nie może zostać przetworzony na linii sortowania odzieży używanej. Jest to znikoma ilość w stosunku do przerabianych setek ton w miesiącu.

Niewątpliwie poprzez wszelkie wysiłki i działania prowadzone równocześnie – Textil Trade przyczynia się w sposób wymierny do ochrony środowiska naturalnego, nie szkodząc otaczającej naturze, co jest zgodne z założeniami proekologicznymi.

 

Informacje prawne:

  1. Ustawa z 27 kwietnia 2001r. – Prawo ochrony środowiska (tekst jednolity: Dz.U. z 2008r. nr 25, poz. 150 ze zm.),
  2. Rozporządzenie Ministra Środowiska z 14 czerwca 2007r. w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku (Dz.U. z 2007r. nr 120, poz. 826)

 

Lubisz tą stronę?


Nasza strona używa ciasteczek (ang. cookie). Korzystając ze strony wyrażasz
zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.